FootWave™ HALLUX - Wkładki ortopedyczne korygujące na halluksa, płaskostopie podłużne i poprzeczne, supinujące

PALUCH OGRANICZONY, PALUCH KOŚLAWY, BUNION

Dynamiczne wkładki FootWave wspierają naturalne ułożenie kończyn dolnych, zapewniając skuteczną korekcję biomechaniczną, odciążenie i komfort.

Łagodzą ból przodostopia pojawiający się w wyniku płaskostopia (opadnięcia poprzecznego i podłużnego łuku podeszwowego) oraz niwelują koślawość kolan i pięt. Jednocześnie amortyzują tyłostopie i zapewniają wygodę podczas chodzenia. Wkładki FootWave zostały zaprojektowane przez pediatrów (lekarzy specjalistów od stóp). To najlepsze wkładki na płaskostopie dostępne na rynku spośród wkładek ortopedycznych.

Cena: 149,00 zł 149.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Kod produktu: 702

Opis

 

FootWave™ HALLUX - Wkładki ortopedyczne korygujące na halluksa, płaskostopie podłużne i poprzeczne, supinujące

 

 

Dynamiczne wkładki korygujące na halluksa kontrolują nadmierną pronację stopy (koślawość), stabilizują piętę, przywracają prawidłową ruchomość stawu skokowego dolnego oraz mobilizują ruchomość pierwszego promienia (palucha).

Hallux, czyli paluch koślawy (lub sztywny/ograniczony) to dolegliwość powstająca na wewnętrznej stronie stopy, której towarzyszy krzywienie dużego palucha, a dokładniej bolesna deformacja przodostopia na poziomie I-szego stawu śródstopno –paliczkowego (MPT I).

Schorzenie trudno przeoczyć, gdyż głównym objawem jest widoczne wykoślawienie dużego palucha stopy. Choć istnieje wiele przyczyn powstawania palucha koślawego, to najczęstszą i bezpośrednią przyczyną jest zaburzenie prawidłowej ruchomości stawu skokowego dolnego w jego wszystkich trzech płaszczyznach. W rezultacie prowadzi to do przeciążeń i deformacji powodujących koślawość pierwszego promienia (palucha).

 

Wskazania:

 • Halluksy – leczenie i profilaktyka
 • Ból dużych palców u stóp
 • Stany zapalne w okolicy dużego palca u stopy, buniony.

Jak działa i jak jest zbudowana wkładka Hallux?

 1. Podwójny amortyzator kierunkowy Absorbuje wstrząsy tyłostopia, kontroluje ruch 3D stawu skokowego, wprowadza prawidłowo w supinację. Zmniejszy się ból pięty a stopy będą pracować we właściwych kierunkach i zakresach ruchu
 2. Pelota pod HALUKSEM Amortyzacja i obniżenie głowy stawu śródstopno-paliczkowego pierwszego promienia (MTP-1)
 3. Zagłębienie na HALUKSA To miejsce, gdzie powstaje HALUKS - jego amortyzacja zmniejszy ból i dyskomfort, a obniżenie stawu sprawi, że duży palec będzie prawidłowo się poruszał
 4. Pelota przodostopia Amortyzacja głów kości śródstopia. Miękka pelota działa jak poduszka - zwiększy komfort poruszania się oraz zapobiegnie tworzeniu się odcisków (modzeli) w tym miejscu
 5. Płaski spód wkładki (platforma podeszwowa) Stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji. Wkładki nie będą przekręcać się w obuwiu w sposób niekontrolowany podczas chodu, dzięki czemu korekcja i wsparcie będzie zawsze prawidłowe
 6. Głębokie, wyprofilowane korytko piętowe Prawidłowe ustawienie osi kończyny dolnej w pozycji neutralnej, stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacj. Twoje stopy nie będą przekręcać się w trakcie poruszania a nogi będą pracować w prawidłowych osiach (nie będą się koślawić, pięty nie będą "uciekać" na zewnątrz)
 7. Profil łuków podeszwowych Wsparcie i odciążenie rozcięgna podeszwowego ("kołowrót Hicksa"). Twoje łuki podeszwowe (podłużny i poprzeczny) będą prawidłowo wysklepione, dzięki czemu stopy będą mniej się męczyć i pracować prawidłowo.
 8. Otwory (perforacja) i wyściółka z mikrofibry Bezpieczeństwo, higiena, wentylacja, komfort. Miękki materiał zapobiega obtarciom, zapewnia wentylację i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne. Przez otwory perforacji stopy będą odprowadzać nadmiar ciepła i wilgoci.

 

 Informacje praktyczne

W celu dopasowania wkładek do obuwia można je przyciąć od strony przodostopia. Wkładki można czyścić przy pomocy wilgotnej szmatki nasączonej mydłem. Nie należy ich moczyć, prać w pralce oraz suszyć mechanicznie lub na kaloryferze.

https://sklep025334.shoparena.pl/userdata/public/gfx/7509.png?nocache=1699099896

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl